Консультація
Під час огляду, лікар вислухає Ваші скарги, поставить запитання щодо способу життя, менструального циклу та інших аспектів, що стосуються репродуктивної системи, за необхідністю визначить індекс маси тіла.
Огляд на гінекологічному кріслі
Обстеження дозволяє оцінити особливості будови статевих органів, їх розташування, розміри, стан слизової, характер виділень.
Цитологічне дослідження
За допомогою інструменту у вигляді щіточок береться мазок з цервікального каналу, який розташований у шийці матки. Такий аналіз дозволяє виявити видозмінені в результаті онкологічних процесів клітини та оцінити їх кількість.
Мазок на флору
Лікар проводить забір матеріалу з 3 ділянок статевих органів та наносить на скельце. Аналіз дозволяє виявити патологічну вагінальну мікрофлору.
Кольпоскопія
Процедура проводиться у гінекологічному кріслі за допомогою кольпоскопу (різновид мікроскопу). Це дозволяє виявити навіть незначні зміни та з високою ймовірністю відрізнити доброякісні процеси від злоякісних.
УЗД органів малого таза
Дане дослідження може проводитись трансабдомінально (через стінку живота) або трансвагінально (за допомогою датчика, який вводиться до піхви).
Огляд та УЗД молочних залоз
Спеціаліст оглядає молочні залози на наявність ущільнень чи болючих ділянок, а також проводить УЗД.
Як часто потрібно проходити обстеження в гінеколога?
МОЗ України рекомендує жінкам відвідувати лікаря-гінеколога 1-2 рази на рік при постійному статевому партнері та відсутності скарг. Також необхідно відвідувати гінеколога при зміні статевого партнера.